Gratis norskkurs for bemanningsbyråer
Nå kan også bemanningsbyråer få gratis norskkurs til sine medarbeidere!
Tidligere har bemanningsbyråer fått nei når de har søkt om gratis Kompetansepluss-kurs. I år har Kompetanse Norge kommet oss i møte og laget en forsøksordning der også bemanningsbransjen kan få gratis kurs.
Men, det er noen krav som må oppfylles for å kunne få gratis norskopplæring til de ansatte. Dette er de viktigste kravene:
Bemanningsbyrået:
- må være registeret i registeret for bemanningsforetak hos Arbeidstilsynet
- må overholder regler om fast ansettelse
- kan ikke benytte «nulltimerskontrakter», jfr. aml § 14-9
- må overholde likebehandlingsprinsippet
- må være medlem av NHO sin RA-ordning eller tilsvarende
Oppfyller dere disse kravene, er vi gjerne behjelpelig med å søke om kurs til deres medarbeidere
Hva er gratis norskkurs på arbeidsplassen?
Myndighetene har bevilget penger over statsbudsjettet til gratis norskkurs på arbeidsplassen til medarbeidere i lavkompetanseyrker. Vi i Kompetansehuset Neo søker midler for dere og leverer kurs over hele landet.
Helt kort om kurs:
- Kursene er gratis og yrkesrettede
- Fokus på muntlige ferdigheter, lesing, skriving og tall, beregning og måling slik det inngår i arbeidsoppgavene.
- Gruppeundervisning enten fysisk eller digitalt: 5-12 personer. Du kan søke selv om dere er færre enn 5 som ønsker kurs.
- Vi sender inn søknad på deres vegne innen 7. desember
- Kursene kan starte i mars/april 2021
Her kan du laste ned mer informasjon om gratis norskkurs:
Meld din interesse her: